home

Čo nás čaká v júli

 

 

22. 7. piatok

Škôlka ZATVORENÁ!!!!

DEZINFEKCIA

 

 

 

Tematické týždne

4. 7.  -  8. 7.  Príroda okolo nás

11. 7.  -  15. 7.  Vesmírna odysea

18. 7.  -  21. 7.  Rytieri a princezné

25. 7.  -  29. 7.  Divadelné dosky

1. 8.  -  5. 8.  Cvičme v rytme

8. 8.   -  12. 8.  Master chef

22. 8 . -   26. 8.  -  Život v staroveku

29. 8.  -  2. 9.  -  Hurá do školy

 

Čo nás čaká v júni

 

Deň detí

30. 5. Bublinkový deň

31. 5. Športová olympiáda

1. 6. Deň hudby

2. 6. Pekná záhradka

3. 6. Deň divadla

 

 

Divoška a Ramptamtimtamton

Divadlo Jaja

3. 6. o 10,00h

 

Indiánska rozprávka

Divadlo Baretka

17. 6. o 10,30h

 

Deň Otcov

súťaže, hudba, tenec

17. 6. o 16,30h v priestoroch škôlky

 

Škôlkársky výlet

22. 6.

 

Rozlúčka s predškolákmi

30. 6. v priestoroch škôlky

 

 

 

Čo nás čaká v máji

 

Stavania mája - projekt tradiciaaja

18. 5. o 10,00h

 

Deň matiek - besiedka

20. 5. o 16,30h v priestoroch škôlky

 

 

 

Čo nás čaká v apríli

 

1. 4. o 10,30h Divadlo Jaja - O psíčkovi a mačičke

22. 4. celodenný projekt - Deň Zeme - projekt pripraví p. učiteľka Lenka

29. 4.  - Divadlo Baretka - Interaktívna hudobná rozpráva - 6 zázračných kľúčov

 

13. 4. začína plávanie

Plávame každú stredu od 8.00h - 9.00h v Plaveckej akadémií na Barónke

 

Narodeniny oslavujú:

 

1. 4.  Tobiasko Bartelt  -  5 rokov

6. 4.  Laurinka Kiššová  -  4 roky

7. 4.  Samko Jóna  - 5 rokov

15. 4.  Zaruška Kontra  -  4 roky

23. 4.  Jakubko Vojtko  -  4 roky

24. 4.  Stellka Eichner  -  4 roky

 


Čo nás čaká v marci

2. 3. o 10,00h - výroba plachetníc - v rámci projektu Tradíciaaja

15. 3. o 10,00h - Divadlo Teátro - Ako sa vlčica s levicou skamarátila

18. 3. od 15,00h prezentácia kníh vydavateľstva Buvik  spojená s divadelným predstavením

21. 3. - 24. 3. Maľovanie veľkonočných vajíčok - ranné tvorivé dielne

 

Narodeniny oslavujú

2. 3.  Dorotka Šujanská  -  6 rokov

16. 3.  Oliverko Marčok  - 3 roky

 

 

 

 

 

 

 

Čo nás čaká vo februári

 

5. 2.  Fašiangový karneval - s predstavením Cesta okolo sveta - divadlo Jaja

10. 2. piatok o 10,00h Divadlo Dunajská vlnka - Palculienka

24. 2.  - Projekt "Malý Bádateľ" -  "Po stopách farieb" - so Zuzkou

 

17. 2. o 16,30h Rodičovské združenie

 

 

Vo februári oslavuje narodeniny

 

Simonko Žofaj - 20. 20.  -  6 rokov

 

 

Čo nás čaká v januári

Škôlka korčuľovania

Korčuľujeme na štadióne V. Dzurilli v dňoch:

12.1., 14.1., 19.1., 21.1., 26.1., 28.1., 2.2., 4.2., 9.2., 11.2. 2016 (utorok a štvrtok) od 9.00h - 9.45h

 

 

12. 1. utorok 10.00h

Poľné zvieratká v škôlke

 

 

 

Čo nás čaká v decembri

 

Mikuláš v škôlke

7. 12. pondelok o 15.00h

 

Mikulášske predstavenie spojené s divadielkom

 

 

Vianočná besiedka

18. 12.  o 16,30h v priestoroch škôlky

 

 

Školský projekt "Malý Bádateľ"

Vianočné bádanie (vianočné zvyky a tradície)

 

 

Vianočné pečenie

14. 12. dopoľudňajšia aktivita v škôlke

 

Narodeniny v decembri oslavuje

 

13. 12. Nelka Baliaková  - 3  roky

 

 

 

Čo nás čaká v novembri

4. 11.

Karneval v škôlke spojený s divadielkom

 

Téma: "Veselé strašidielka"

Divadielko o 10,30h

"Ako myška vymenila syr za lásku"

 

Kúzelnícky workshop

10. 11.  o 10,00h

 

  "O Deduškovi Mrázikovi"

13. 11. o 10,45h

 

Pekná Cestička hľadá talenty

(spev, tanec, recitovanie....)

18. 11.

 

Narodeniny v novembri oslavujú

11. 12. Dominika Siekelová - 5 rokov

12. 11.  Marinka Zemanová  -  6 rokov

19. 11. Emka Mináriková  - 5 rokov

 

 

 

Čo nás čaká v októbri

 

9. 10.    Ukážka profesionálneho výcviku psov - terasa škôlka

 

13. 10. Školský projekt "Malý Bádateľ" - Téma: "Po stopách vody" s pani učiteľkou Mariankou, (celodenné aktivity, práca s dataprojektorom)

 

16. 10. Šarkaniáda

 

21. 10. Výstava jsenných plodov v škôlke pojená s ochutnávkou

 

23. 10.  Mesiac úcty k starším - celodenné aktivity v škôlke (pečenie štrúdle, výroba darčekov pre starých rodičov, básničky, pesničky, rozhovory)

 

V októbri oslavujú narodeniny:

 

 

  31. 10. Lucka Balážová  -  5 rokov

 

Leto v Cestičke 2015

29.6. - 3.7.  Cesta  po Slovensku

6.7. - 10.7. - Cesta k tradíciám

13.7. - 17.7. - Cesta k relaxácii

20.7. - 24.7. - Cesta k bádaniu a experimentovaniu

27.7. - 31.7. - Cesta do vesmíru

3.8. - 7.8. - Cesta do praveku

10.8. - 14.8. - Cesta do prírody

17.8. - 21.8. - Cesta do rozprávky

24.8. - 28.8. - Cesta do školy

 

 

 

Čo nás čaká v júni

 

Divadlo v škôlke

3. 6. 10.00h

Ako sa levica s vlčicou skamarátila

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt vlčica a levica

 

Včelárstvo - workshop

Pondelok 8. 6. 10.00h

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt včelárstvo

 

16. 6. Školský projekt

"Cestujeme po svete" - Afrika

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Afrika

práca s dataprojektorom

 

 

Deň Otcov

piatok 19. 6. o 16,30h

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Deň Otcov

(v prípade pekného počasia na terase)

 

Čo nás čaká v máji

Besiedka

15. 5. piatok o 16.30h

Deň Matiek

 

21. 5. štvrtok o 9. 30h

Žabí princ

 

Divadlo Bum Bác

 

Narodeniny oslavujú:

5. 5. Teo Tarda  -  4 roky

 

Čo nás čaká v apríli

 

14. apríla o 10,00

Ekovýchova s Daphne

Putovanie ročnými obdobiami


16.apríla

Kurz malého smetiara

exkurzia v OLO

odchod od škôlky o 9,30


 

17.apríla o 10,00

interaktívna rozprávka - divadlo Baretka

6 zázračných kľúčov

cesta po 6 svetadieloch

 

 

Čo nás čaká v marci

11.marca o 10,00

bábkové divadlo

O škaredom káčatku

 

 

 

13.11.2015 o 10,00

DENTAL ALARM

o chorobách zúbkov a ako im môžeme predchádzať

v spolupráci s Curaprox

 

 

Dramatizované čítanie s pánom Mrkvičkom

16.3. o 15,00

 

 

Rodičovské združenie

18.marca 2015 o 16,30

v priestoroch našej škôlky

 

 

 

 

Čo nás čaká vo februári

 

V škôlke máme nového asistenta učiteľa. Je z Taiwanu a volá sa Hawi Wang. Rozpráva s deťmi anglicky a učí deti čínsky. :)

 

3. 2. utorok 10,00h

Vodné zvieratká v škôlke

 

6. 2. piatok 9,30h

Výroba priadze a tkanie

workshop

 

11. 2. streda 10,00h

Výroba karnevalových masiek

workshop

 

13. 2. piatok 10,00h

Karneval v škôlke

v spolupráci s agentúrou Baretka

 

 

25. 2. streda 10,00h

Výroba múky - mlynárstvo

workshop

10. 2. utorok

Školský projekt "Amerika"

práca  dataprojektorom

 

Narodeniny vo februári oslavujú:

 

12. 2. Amélia Adamová  -  3 roky

20. 2. Simonko Žofaj  -  5 rokov

21. 2. Matúško Kocian  -   4  roky

GRATULUJEME!!!

 

 

 

Čo nás čaká v januári

 

Školský projet "Cestujeme po svete"

Téma: ANTARKTÍDA

 

Celodenná aktivita v škôlke

Práca s dataprojektorom

 

 

21. 1. streda 10,00 h

Dental Alarm

Téma: Anatómia - stavba zubov a všetko o nich

V spolupráci s Curaproxom

 

28. 1. o 9,30h

Putovanie ročnými obdobiami

Ekovýchovný program

Prieskumný výlet do prírody, ktorá je v každom ročnom období plná "rozprávkových" bytostí. Jej svet nám poodhalí sovička Huhulaja a niečo sami objavíme aj počas hravých aktivít

 

Narodeniny oslavuje

 

17. 1.  Max Hančák  -  7 rokov

 

 

 

 

Čo nás čaká v decembri

 

Projekt "TRADICIAAJA" 

3. 12. o 9. 30h

výroba vianočného prekvapenia

 

 

 

8. 12. o 11.00h Mikuláš v škôlke

Mikulášky program pre deti materskej škôlky. V spolupráci s umeleckou agentúrou Baretka

 

11. 12. - 12. 12. Vianočné pečenie detí v škôlke


15. 12. 9.45h Environmentálna výchova

Sídliskové zvieratká

v spolupráci s mnželmi Chodilovcami

 

 

16.12. o 16.30h

Vianočná besiedka v škôlke

Čo nás čaká: vianočný program detí plný spevu, tanca, vianočná kapustnica a vianočný punč a vianočné koláčiky, ktoré napečú detičky

 

 

 

V decembri plávame na

 

Barónke


3. 12.  od 8.00h - 9.00h

 

10. 12.  od 8.00h - 9.00h


Otvorená hodina plávania bude 10. 12. 

Rodičia sú srdečne vítaní.

 

Plávanie bude podľa záujmu pokračovať od februára 2015. Vždy v stredu od 8.00h - 9.00h

 

V decembri narodeniny oslavujú:

 

2. 12.  Brunko Guniš  -  6 rokov

 

6. 12.  Zojka Sochová -  6 rokov

 

17. 12. Martinko Penčev -  6 rokov

 

23. 12. Isabellka Floréz Romero -  6 rokov

 

Konzultačné hodiny v decembri:

 

 

Veľká trieda - Včielky - p. učiteľka Mgr. Mariana Karvaiová

 

Utorok 2. 12. 2014 od 15.00h - 17.30j

Štvrtok: 4. 12. 2014 od 15.00h - 17.30h

 

 

Malá trieda - Mravčekovia - p. učiteľka Mgr. Alica Kubalová

 

Utorok: 9. 12. 2014 od 15.00h - 17.30h

Štvrtok 11. 12. 2014 od 9.00h - 17.30h

 

V prípade záujmu Vás poprosíme zapísať sa na konkrétnu hodinu v šatni na nástenke.

 

 

Vianočné prázdniny na Peknej Cestičke


 

23.12. 2014 - 6.1. 2015

 

Znovu otvoríme v stredu 7. 1. 2015 o 7.00h

 

 

 

 

Čo  nás čaká v novembri

 

7. 11. (piatok) Ekovýchova Daphne

Putovanie ročnými obdobiami

 

 

 

11. 11. Deň Čarodejníc - celodenná aktivita

 

 

19. 1. Dentaalarm - projekt "Zdravé zúbky"

Projekt v spolupráci s Curaprox

 

 

November - školský projekt "Ázia" - prezentácia - dataprojektor

 

Plávame aj v novembri

Streda

5.11  od 8.00 - 9.00h

     12. 11. od 8.00h - 9.00h

      19. 11. od 8.00h - 9.00h

       26. 11. od 8.00h - 9.00h

 

Narodeniny oslavujú:

12. 11. Marinka Zemanová - 5 rokov

 

 

 

 

Október 2014

 

"Prešovačka v škôlke"

8. 10. o 10.30h

Oboznámenie detí s viničom a výroba muštu

 

 

21. 10.  Deň jabĺk v škôlke

Worshop zameraný na oboznámenie a ochutnávku rôznych druhov jabĺk, jablkovej šťavy či sušených jabĺčok

Celodenná aktivita

 

 

21. 10. o 10.30h

WORSHOP - UŠI JABLKO

Cieľ: Hravou formou prispôsobenou veku dieťaťa, poskytnúť poznanie šijacieho stroja, ktorý zošije, vyšije priamo na mieste JABLKO

 

24. 10. o 10.00h

Divadlo v škôlke

Predstavenie - Najkrajšia pieseň na svete

 

V októbri narodeniny oslavuje:

31.10.   Lucinka Balážová  -  4 roky

 

 

 

September 2014

 

 Streda 17. 9. o 9.45h 

Poľné zvieratká v škôlke

Ekovýchova v spolupráci s pani Chodilovou

 

 

 

PLÁVANIE

 

Začíname 24. 9. o 8.00h na Barónke v Rači

 

Poprosíme rodičov, aby deti priniesli na Barónku už 7.45h. Budú tu na nich čakať pani učiteľky a tréneri plávania. Naspäť do škôlky pôjdeme mikrobusom

 

Streda 10. 9. o 16,30h

Rodičovské združenie

 

 

Pondelok 15. 9.- Deň pracovného pokoja - škôlka bude zatvorená

 

 

V septembri narodeniny oslavujú:

 

21. 9. Benjamín Socha - 3 roky

23. 9. Dorotka Fekete - 3 roky

 

 

1. augusta - piatok je škôlka ZATVORENÁ z dôvodu dezinfekcie

Otvoríme opäť v pondelok 4.8. o 7.30h

 

 

 

V auguste oslavuje narodeniny

 

2. 8. Šimonko Buzgo  -  5 rokov

 

Jún 2014

Čo nás čaká?

 

4. 6. 2014

 

Pirátska oslava MDD

v spolupráci s Divadlom Baretka

 

 

9.6.2014

výlet do Abelandu

 

 

 

 

Čo nás čaká v máji

 

SEPARUJEME

od 12. 5. (pondelok) do 20.5. (utorok) môžete nosiť do škôlky starý papier, kartón a plastové fľaše. Akcia je v spolupráci s OLO

 logo

www.olompiada.sk

 

9. 5. 2014 o 9.30h 

Rozprávková mokraď a kamarát Zemko - Ekovýchova v škôlke v spolupráci s Daphne

 

15. 5. (štvrtok) o 9.30h 

Vodné zvieratká v škôlke

v spolupráci s manželmi Chodilovcami

 

21. 5. o 9.30h (streda)

Ufúľaná rozprávka - Divadlo Žihadlo

 

21. 5. o 16.30h 

Besiedka ku Dňu Matiek

Pozývame všetky mamičky, babičky na našu Besiedku ku Dňu Matiek. Čaká Vás program plný tanca a spevu

 

26. 5.(pondelok) o 16.00h otvorená hodina ZUMBA s Jankou

 

Čo nás čaká v apríli

 

 Konzultačné hodiny Veľká trieda - Včielky

Streda 16. 4. 2014 od 16.00h - 18.00h

Štvrtok 17.4. 2014 od 16.00h - 18.00h

V prípade záujmu je potrebné sa zapísať na konkrétny termín v šatni na nástenke

 

 

2. 4.  -  streda  Návšteva Bibiany

Odchod autobusu od škôlky 9.00h, príchod cca 12.30h


11.4. Divadlo Žihadlo - Červená čiapočka 9.30h


25. 4. Rozprávková mokraď, Kamarát Zemko - ekovýchova


23.4. Mobilná olompiáda (dopravné ihrisko u nás v škôlke) v spolupráci s Mestskou políciou - 9.00h

 

 

V apríli narodeniny oslavujú: 

 

1. 4  Tobiasko Bartelt  -  3 roky

7. 4. Samko Jóna  -  3 roky

8. 4.  Matúško Fajta  -  4 roky

 

 

V marci oslavujú narodeniny

Dorotka Šujanská - 2.3.  -  4 roky

Avka Drgon  -  12. 3.   -  4 roky

Danko Rebroš  -  19. 3.  -  3 roky

 

 

14. 3. o 10.00h

divadelné bábkové predstavenie - Eustach a hmyz

 

O kráľovi Jonášovi

Divadlo Žihadlo

Príbeh o tom ako sa ježibaba takmer kráľovnou stala...


streda 19. februára o 9,30 v našej škôlke

 

 

Ekovýchova

Príbeh strýka Ignáca

Dávny svet ukrytý v kameňoch


piatok 21.februára o 9,30


 

 

Fašiangový karneval

 

5.februára 2014 v našej škôlke

 Bohatý program, divadlo Baretka, diskotéka a to všetko v maskách

 

 

Čo nás čaká v januári

10. 1. v piatok CIKUS -  Kus

10. 00h

ukážková hodina a worshop

upravena1

základy cikusových disciplín a pozemná akrobacia

 

Narodeniny oslavujú:

 

7. 1.  Sophinka Švecová  -  7 rokov

17. 1.  Max Hančák  -  6 rokov

 

Prajeme Vám krásne sviatky

a všetko dobré v novom roku 2014.

 

Ďakujeme Vám za prejavenú dôveru

počas celého roka

a tešíme sa na budúcu spoluprácu.

 

Všetko dobré želá kolektív

 

Prázdniny v škôlke

 

Škôlka bude zatvorená od 21. 12. 2013 a znovu ju otvoríme 2. 1. 2014

 

 

 



napiste nam
kontakt
dokumenty